Annie Tinky World Ro
Annie Tinky World Ro
Annie Tinky World Ro
¿Quieres reaccionar a este mensaje? Regístrate en el foro con unos pocos clics o inicia sesión para continuar.


Ya empezo el mundo brillar como nunca lo isso por que la Estrellita Any empezo a Brillar
 
ÍndiceÚltimas imágenesBuscarRegistrarseConectarse
El universo conspira La magia ya empezo

 

 Frazele de la inceputul episoadelor

Ir abajo 
2 participantes
Ir a la página : Precedente  1, 2, 3, 4
AutorMensaje
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:00 am

Episodul 96: S-a spus si s-a scris de multe ori ca e o binecuvantare sa gasesti in prietenii tai niste frati. Dar oare n-ar trebui sa incercam sa gasim niste prieteni in fratii nostri de sange? Pe frati ii uneste o legatura mult mai puternica, din simplul motiv ca s-au nascut din aceiasi parinti si au crescut sub acelasi acoperis.
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:00 am

Episodul 98: Cat de importanta poate fi pentru noi femeia care ne-a adus pe lume? Cuvantul "mama" poate fi expresia celei mai pure iubiri din lume sau cea mai grea insulta. Cat de mare e sufletul celei care ne-a dat viata, care, in tacerile ei pline de suferinta, si-a sacrificat fericirea pentru noi? Cat ii datoram acestei femei care, cu puterea ei de a da viata, ne-a invatat primul cuvant atat de simplu, dar plin de semnificatii? "Mama"
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:01 am

Episodul 99: De cate ori nu determinam o persoana draga sa devina dependenta de ajutorul nostru? Nu cumva ii facem mai mult rau? In loc sa ajutam pe cineva sa scape de numeroasele probleme, n-ar trebui mai degraba, sa-l ajutam sa se descurce singur?
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:01 am

Episodul 100: Inca din copilarie, adultii ne invata sa facem diferenta dintre bine si rau. Dar ce se intampla cand o ruda ii cere unui copil sa faca ceva necuviincios? Cum poti sa-l acuzi pe copil ca a gresit, numai fiindca l-a ascultat pe adultul corupt pe care il admira?
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:01 am

Episodul 101: Oare cate cupluri s-au destramat din cauza proastei comunicari? Cati parinti ignora ce simt copiii, din cauza lipsei dialogului? Cate incidente dezastruoase s-ar fi evitat, daca s-ar fi discutat la momentul potrivit? Oare dialogul sincer e ca apa pura? Dizolvantul universal al neintelegerilor?
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:01 am

Episodul 102: Uneori, dragostea si ura se incapataneaza sa convietuiasca. Nimeni nu stie cata durere iti provoaca tradarea fiintei iubite pana ce nu o simte pe propria-i piele. Nimeni nu stie cata amaraciune incape intr-un suflet care isi pierde tinta, atunci cand e obligat sa ia calea ranchiunei.
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:01 am

Episodul 103: In iubire, neincrederea e ca atacul unui sarpe. Muscatura lui iti lasa cicatrice. Si chiar daca iei antidotul, raul e deja facut. Nimic nu e mai dureros decat sa curga prin venele unui indragostit veninul indoielii. Gelozia poate transforma dulceata ca de miere a iubirii in cea mai amara fiere a urii.
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:02 am

Episodul 104: Printre trairile pe care noi, adultii, le apreciem cel mai mult se gasesc toate acele clipe fericite pe care ni le petrecem alaturi de diferite persoane iubite. Daca esti mai in varsta nu inseamna ca nu te poti indragosti din nou ca un adolescent, nu? Oare e adevarat ca inima nu imbatraneste?
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:02 am

Episodul 105: Cand suntem tineri, vrem sa luam lumea pe sus. Credem ca vom trai pentru intotdeauna si ca suntem invulnerabili. Poate de asta facem atatea prostii in copilarie si faptele noastre pot avea consecinte fatale si ireversibile. Oare vom gasi adulti care sa ne asculte? Supravietuitori ai acestei petreceri impetuoase numite "tinerete
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:02 am

Episodul 107: Cat de departe ar trebui sa mergem pentru a ne atinge scopurile? Ce se intampla cu cei care distrug totul in calea lor pentru a obtine ce vor, fara sa le pese pe cine ranesc?
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:02 am

Episodul 108: Se spune ca drumul spre iad e pavat cu bune intentii. De cate ori nu-i facem mai mult rau cuiva din dorinta de a-l ajuta?
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:07 am

Episodul 110: S-a vorbit mult despre chinurile pe care le provocam parintilor printr-un comportament nepotrivit. Dar ce se intampla cand ei ne fac viata un iad? Asa cum ei sufera din cauza greselilor noastre, si noi infruntam consecintele greselilor comise de ei.
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:07 am

Episodul 111: Exista profesori care iti schimba modul de a vedea lucrurile si te fac sa vezi lumea cu alti ochi. Exista profesori care te fac sa nu-ti placa sa studiezi din cauza falsei lor superioritati. Dar un docent care te invata sa mergi mai departe in scoala vietii nu e un simplu profesor, ci un maestru.
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:08 am

Episodul 112: Nu exista durere mai adanca decat aceea pe care, dintr-un motiv sau altul, n-o putem impartasi cu altii. Nu exista suferinta mai ascutita decat cea provocata de secretele pe care nu le putem destainui. Dar cand ne facem curaj si vorbim cu cineva despre acele secrete care ne chinuiesc, am facut deja primul pas spre vindecare.
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:09 am

Episodul 113: E reprobabil sa ne inselam semenii cu scopul de a-i manipula. Dar cand cineva mai in varsta si cu experienta incearca sa profite de pe urma unui tanar lipsit de experienta e si mai rau. Ce se intampla cand cei care ar trebui sa ne ghideze pe drumul vietii nu fac decat sa ne abata de la el?
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:09 am

Episodul 114: Credem ca o persoana e respectabila numai fiindca e atragatoare, fara sa ne dam seama ca ar putea fi o simpla masca. In acelasi timp, nu avem incredere in cei care arata diferit de noi si ajungem sa ne temem de ei sau sa-i acuzam pe nedrept. O fi oare adevarat ca aparentele inseala?
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:09 am

Episodul 116: Se spune ca iubirea ne orbeste si ne face sa comitem multe prostii. Cu toate astea, ar fi corect sa invocam iubirea pentru a ne justifica erorile? Cate decizii gresite putem explica spunand ca eram indragostiti?
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:10 am

Episodul 117: De ce, cateodata, ne incapatanam sa-i ranim pe cei la care tinem, facandu-i sa creada ca nu ne pasa de ei? Sa te joci cu sentimentele cuiva inseamna sa te joci cu focul. Toti cei implicati se pot arde.
Volver arriba Ir abajo
gatytux_arr
te robare un suspiro
te robare un suspiro



Fecha de inscripción : 29/07/2009

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 12:10 am

Episodul 118: ce se intampla cand doi prieteni, doi frati de suflet se indragostesc de aceeasi persoana? Marul discordiei e unul dintre cele mai amare. Din nefericire, toti trebuie sa-l gustam macar o data.
Volver arriba Ir abajo
BebesitaGiovis
Admin
Admin
BebesitaGiovis


Fecha de inscripción : 07/07/2009
Edad : 37

Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 EmptyJue Jul 30, 2009 3:42 am

wauu bb graxx
Volver arriba Ir abajo
https://tinkyworldro.forumgratuit.ro
Contenido patrocinado





Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty
MensajeTema: Re: Frazele de la inceputul episoadelor   Frazele de la inceputul episoadelor - Página 4 Empty

Volver arriba Ir abajo
 
Frazele de la inceputul episoadelor
Volver arriba 
Página 4 de 4.Ir a la página : Precedente  1, 2, 3, 4

Permisos de este foro:No puedes responder a temas en este foro.
Annie Tinky World Ro :: RBD :: Rebelde-
Cambiar a: